Ал Хилал спечели титлата в Саудитска Арабия за 19-и път

Отборът на Ал Хилал спечели за 19-и път титлата в първенството на Саудитска Арабия по футбол.

Три кръга преди края най-успешният отбор в местния шампионат е недостижим на върха в класирането с 89 точки - с 12 повече от втория Ал Насър, в който играе голмайстор номер 1 в историята на световния футбол Кристиано Роналдо.

Ал Хилал обаче показа несломимост цял сезон, като вече има 29 победи и две равенства в 31 мача. Тази вечер тимът се наложи с 4:1 при домакинството си на Ал Хазем, което осигури и шампионския трофей.

Всички голове в мача паднаха през първото полувреме. На два пъти за домакините се разписа сърбинът Александър Митрович, а неговият сънародник Сергей Милинкович-Савич добави още един гол. Автогол пък си отбеляза Ахмед ал Джуваид.

За Ал Хазем единственото попадение в срещата вкара Фаиз Селемани, за да изравни за 1:1 в 34-тата минута.

По публикацията работи: Антони Йорданов