от 07.00 часа

Реал записа голяма победа, Жирона загуби у дома

Джуд Белингам (в бяло) откри резултата за Реал срещу Алавес.

Отборът на Реал (Мадрид) празнува своята 36-а шампионска титла на Испания след домакинската победа над Алавес с 5:0 в сряда вечерта.

Винисиус Жуниор вкара два гола в 27-ата и 70-ата минути, докато Джуд Белингам отбеляза 19-ото си попадение за сезона, с което откри резултата в десетата минута. След това англичанинът даде асистенция на Федерико Валверде за гола на уругваеца в добавеното време на първата част.

Турската надежда на Реал Арда Гюлер също се разписа през втората част, като това бе негов четвърти гол в 11 мача с фланелката на отбора.

Карло Анчелоти вече мисли изцяло за финала на Шампионската лига срещу Борусия Дортмунд на 1 юни на стадион "Уембли" в Лондон.

Алавес, който влезе в Ла Лига през 2023 и си осигури оставането в елита, е на 11-о място в подреждането.

В последния мач снощи тимът на Жирона загуби ценни точки в борбата за второто място в класирането, като загуби от Виляреал у дома с 0:1. Единственото попадение в мача отбеляза Бертран Траоре още в осмата минута на срещата.

Жирона е трети със 75 точки - с една по-малко от Барселона, който е и с мач по-малко.