Атлетико (М) се класира за ШЛ, Селта остава в елита

Гризман от Атлетико преодоля три пъти вратаря на Хетафе Сория.

Отборът на Селта (Виго) практически си гарантира оставането в испанския футболен елит и през следващия сезон след победа с 2:1 над гостуващия Атлетик (Билбао).

Загубата на баските пък класира Атлетико (Мадрид) за Шампионската лига, тъй като по същото време "дюшекчиите" се наложиха с 3:0 над Хетафе.

На "Балайдос" Алекс Беренгер даде преднина на Атлетик Билбао в 23-тата минута, но с два гола в рамките на три минути в средата на второто полувреме Селта направи обрат. Точни за домакините Вилиот Сведберг и Уго Алварес.

С победата галисийците събраха 37 точки и два кръга преди края имат аванс от пет пред 18-ия в класирането Кадис.

В същото време Атлетик е пети с актив от 62 пункта и изостава с 11 от четвъртия Атлетико.

В мадридското дерби Атлетико се наложи над Хетефа след хеттрик на Антоан Гризман.