Podcast στα ελληνικά
Μέγεθος κειμένου
Βουλγαρική Εθνική Ραδιοφωνία © 2024 Όλα τα δικαιώματα διατηρούνται σύμφωνα με τον νόμο

Ο πρωταθλητής Βουλγαρίας στο ποδόσφαιρο δεν θα συμμετάσχει στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα

Λουντογκόρετς - Φερεντσβαρόσ
Φωτογραφία: BTA

Η ομάδα ποδοσφαίρου Λουντογκόρετς που είναι ο πρωταθλητής της Βουλγαρίας δεν θα συμμετάσχει στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα γιατί ακόμα στον 1ο προκριματικό έχασε στην έδρα της δεύτερο αγώνα από την ομάδα Φέρεντσβαρός της Ουγγαρίας αυτή τη φορά με 3:2. Η πρωταθλήτρια ομάδα της Ισλανδίας, η Βαλούρ από το Ρέικιαβικ, είναι ο επόμενος αντίπαλος της Λουντογκόρετς αλλά ο αγώνας είναι από τον 2ο προκριματικό του Πρωταθλήματος Ευρώπης. Η Βαλούρ επίσης έπεσε στον πρώτο προκριματικό του Παγκόσμιου πρωταθλήματος από την ομάδα Μαριμπόρ της Σλοβενίας.

Περισσότερα στην κατηγορία

Μποριάνα Καλέιν

Απολογισμός μεταλλίων στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ρυθμικής Γυμναστικής

Το Σάββατο η ομάδα της Ρυθμικής Γυμναστικής της Βουλγαρίας κέρδισε μια σειρά από μετάλλια στο πολύαθλο του Παγκόσμιου Κυπέλλου Ρυθμικής Γυμναστικής, στην Σόφια, στο οποίο παραβρέθηκε ο πρόεδρος της Διεθνούς Ομοσπονδίας Γυμναστικής, Μορινάρι Βατανάμπε...

δημοσίευση: 4/15/24 11:12 AM

Η ελίτ της παγκόσμιας ρυθμικής γυμναστικής συγκεντρώνεται στο Παγκόσμιο Κύπελλο της Σόφιας

Από τις 12 έως τις 14 Απριλίου στην αίθουσα «Arena Sofia», 57 αθλήτριες και 15 σύνολα από 43 χώρες θα διαγωνιστούν για τις θέσεις των βραβείων στο Παγκόσμιο Κύπελλο στη βουλγαρική πρωτεύουσα. Οι καλύτεροι θα είναι παρόντες - με εξαίρεση την παγκόσμια..

δημοσίευση: 4/11/24 12:12 PM
Νουργκιούλ Σαλίμοβα

Δεύτερη ήττα για την Νουργκιούλ Σαλίμοβα στο Τουρνουά των Υποψηφίων

Η Νουργκιούλ Σαλίμοβα έχασε από την Αλεξάντρα Γκοριάτσκινα στο Τουρνουά των Υποψηφίων για το Παγκόσμιο Τίτλο Σκακιού στο Τορόντο. Η παρτίδα ήταν η πρώτη κλασική μεταξύ των δύο από τον τελικό για το Παγκόσμιο Κύπελλο τον Αύγουστο πέρυσι, τον οποίο η..

δημοσίευση: 4/11/24 9:30 AM