Спортни легенди уважиха откриването на уникална фотоизложба

Откриването на изложбата.
Снимка: Sofia 2018

Десетки спортни легенди, олимпийски, световни и европейски шампиони на България се събраха за откриването на авторската фотоизложба на Иван Йочев, представена от "София - европейска столица на спорта" и БОК. 28 уникални снимки на изтъкнатия фоторепортер представят в градинката пред НДК част от най-паметните мигове и личности, оставили ярка следа в историята на българската столица.

Сред присъстващите бяха великите спортни личности Стефка Костадинова, Здравка Йорданова, Йорданка Благоева, Петкана Макавеева, Васил Етрополски, Димитър Пенев, Ренета Камберова, Живко Вангелов и др.

Сред гостите блестяха и трите талантливи момичета - лица на "София - евростолица на спорта" Християна Тодорова, Александра Фейгин и Йоана Илиева, на които са посветени специални пана от изявите им като поведенчески модели и примери за подрастващите в инициативата.

В краткото си емоционално слово фотографът Иван Йочев благодари на всички гости за добрите думи и интереса към изложбата. "Професията на спортен фотограф ми даде възможност да бъда свидетел на част от ценните и незабравими мигове в историята на нацията. Благодаря на Столична община в лицето на кмета Йорданка Фандъкова, на БОК в лицето на Стефка Костадинова, на "София - европейска столица на спорта" и на моите работодатели, че имам възможността да представя своите творби днес пред вас," каза развълнуваният автор.

Йочев с лекоатлетическите легенди Костадинова и Благоева.

Астън Вила - Кристъл Палас 2:0

Астън Вила надви Кристъл Палас

Астън Вила победи гостуващия Кристъл Палас с 2:0 в 35-ия кръг на английското футболно първенство. Възпитаниците на Дийн Смит вече с актив от 30 точки се изкачиха на 18-та позиция и се намират 4 пункта от спасителното 17-то място, което заема Уотфорд. Още в 8-ата минута Мамаду Сако от гостите прати топката в мрежата, но съдията поиска справка с ВАР, след..

публикувано на 12.07.20 в 18:45
Люис Хамилтън

Люис Хамилтън спечели Гран при на Щирия

Люис Хамилтън с "Мерцедес" спечели състезанието за Голямата награда на Щирия, втори кръг от световния шампионат във Формула 1. Британецът стартира от първа позиция на "Ред Бул Ринг" и не изпусна водачеството до края. "Благодаря на всички в отбора. Годината е малко странна, но е страхотно, че отново може да караме и да се борим за победи. Щастив съм, че..

публикувано на 12.07.20 в 17:50
Локомотив (Пд) - ЦСКА София

Съдийската комисия: Дузпата за ЦСКА София срещу Локо (Пд) е правилно отсъдена

Във връзка с изявлението на г-н Венцеслав Стефанов, че "помияр" е класирал ЦСКА София за Лига Европа, СК при БФС изразява следното становище: "СК при БФС осъществява своята дейност при стриктно спазване на нормативните документи на БФС, етиката и морала. На свое заседание на 11.07.2020 г. бе разгледана конкретната среща Локомотив (Пловдив) - ЦСКА София,..

публикувано на 12.07.20 в 17:43
Георги Самуилов (вляво)

Георги Самуилов решава за Ботев (Пд) в края на месеца

Собственикът на Ботев (Пд) Георги Самуилов ще обяви намеренията си в края на месеца. Това съобщи самият той в обръщение към привържениците на отбора.  Ето пълният му текст: "Уважаеми Ботевисти, През последната седмица ПФК Ботев Пловдив отново е раздиран от скандали и неоснователни обвинения към ръководството. Наясно съм, че феновете искат най-доброто за..

публикувано на 12.07.20 в 17:38
Еспаньол - Ейбар 0:2

Ейбар победи Еспаньол след две дузпи

Ейбар победи Еспаньол с 2:0 като гост и записа важна победа в битката за оставане в испанската елитна дивизия. И двата гола за успеха отбеляза Еспосито след две дузпи, отсъдени за игра с ръка в наказателното поле. Испанският халф вкара от 11-метров наказателен удар в 25-а минута, а в 36-а отново той застана зад бялата точка, но този път вратарят спаси..

публикувано на 12.07.20 в 17:22
Уулвърхемптън - Евертън 3:0

Уулвърхемптън си върна шестото място във Висшата лига

Уулвърхемптън победи гостуващия Евертън с 3:0 в 35-ия кръг на английското футболно първенство. Възпитаниците на Нуно Ешпирито Санто вече с актив от 55 точки си върнаха шестото място, а гостите от Ливърпул остават 11-ти с 45 пункта. Първото полувреме не бе на високо ниво, но във втората минута на допълнителното време Люка дин фаулира Поденсе на границата..

публикувано на 12.07.20 в 16:45

Легендата Димитър Пенев празнува 75-ти рожден ден

Най-успелият български треньор, извел България до четвърто място на световното първенство в САЩ през 1994 година – Димитър Пенев днес празнува 75-ия си рожден ден. Българският футболен съюз и ЦСКА-София честитиха празника на Треньор номер 1 за 20-ти век. „Българският футболен съюз честити празника на Димитър Пенев и му желае крепко..

публикувано на 12.07.20 в 12:48