А сега накъде


Оля Стояновасъбота, от 19.00 до 20.00 часа

В предаването „А сега накъде“ разказваме истории, чертаем маршрути и даваме посоки за пътуване. Говорим за туризъм, екология, история и археология, но и включваме репортажи и автентични гласове, даваме думата на пътешественици и колекционери на истории, поставяме във фокуса на внимание онези хора, които имат неспокоен дух и не обичат да стоят на едно място. И разказваме, разбира се, за познати и непознати места у нас.
Героите на „А сега накъде“ са не само пътешественици, но и фотографи, археолози, историци, биолози, природозащитници, алпинисти, учени или просто хора, които имат история за разказване и маршрути за споделяне. Защото светът е голям и какво по-нормално от това да се опиташ да обхванеш многообразието му – и от истории, и от гласове.
Екип: Оля Стоянова и Диляна Трачева
За контакти с екипа тел: 02 93 36 647.

Публикации

Природонаучнният музей в Бургас или пътуване с деца

Природонаучният музей в Бургас е единствен в района на Югоизточното Черноморие. В изложбените зали могат да се видят богатите колекции „Магичният свят на камъка“, „Флора и фауна на планината Странджа“, „Птичи ресурси на бургаските влажни зони“. Тук..

публикувано на 15.03.21 в 15:13

Владимир Павлов за планините и сноуборда

„През живота си неведнъж са ме поучавали и дори заставяли да „стъпя здраво на земята“, каквото и да значи това, а аз вече карам тридесет и деветата си година и може би съм превалил билото на живота си, но все още не успявам да се справя с тази задача...

публикувано на 09.03.21 в 11:53
Милен Братанов

Какво означава доверието и каква е етиката на високата планина

Къде се заражда планинарската култура и какво трябва да знаят планинските водачи в Алпите, това ще ни разкаже Милен Братанов, планински водач и републикански шампион по алпинизъм, но също и щатен планински спасител в Планинската спасителна служба и..

публикувано на 28.02.21 в 11:55

За традиционната алпиниада „Северен Джендем“

Северен Джендем е особено място. Място, за което се говори с уважение. Ако трябва да си го представите – Северен Джендем обхваща територия между северните склонове на върховете Ботев, Малък Юмрук, Ушите, Параджика, Юрушка грамада и Марагидик, и има славата..

публикувано на 26.02.21 в 17:35
Виктор Топалов

Виктор Топалов и неговите софийски истории

София се радва на един много силен родов дух и крие много истории, които е въпрос на време да бъдат разказани, твърди Виктор Топалов, създател на „Бохемска София“. Заедно с него тръгваме по един съвсем нов пешеходен маршрут, вдъхновен от книгата на..

публикувано на 06.02.21 в 08:50

Посока Беласица

Познаваме ли Беласица достатъчно добре? „Беласица“ е най-новият природен парк в България, обявен е за защитена територия през 2007 година, но дълго време като че ли остава извън вниманието на една част от хората, които обичат планините, защото се намира в..

публикувано на 22.01.21 в 13:10

Симеон Идакиев и посоките на света

„По-важно е – не да отидеш и да видиш нещо за себе си, а да го споделиш с другите“, казва журналистът, писателят и пътешественик Симеон Идакиев. Отново има повод екипът на предаването „А сега накъде?“ да ви срещне с него, защото той е подготвил 27 истории..

публикувано на 03.12.20 в 12:04
Левисън Уд

Бавното пътуване на Левисън Уд

„Разказите на Киплинг разпалваха младежкото ми увлечение по колониалното минало на Великобритания и най-вече намесата ѝ в Индия и високопланинските проходи, водещи към вътрешността на Азия. „Човекът, който искаше да бъде крал“ и класическият му роман „Ким“..

публикувано на 30.11.20 в 14:47
Мира Баджева

Пътуващият човек и укротяването на страховете

„Сигурността е само илюзия“, казва Мира Баджева, журналист и издател. Светът не може да ни гарантира абсолютна сигурност, защото във всеки един момент, във всяка една точка на света, можем да бъдем изненадани от нещо, казва тя. Въпросът е как реагираш и..

публикувано на 31.10.20 в 11:10
Доброволците в лагера и фотосесия на земеродно рибарче

Дуранкулак – за опръстенителния лагер и птиците

Мястото е Дуранкулашкото езеро, където два месеца и половина продължи втория опръстенителен лагер – едно 5-годишно научно изследване, организирано от Института по биоразнообразие и екосистемни изследвания при БАН, Националния природонаучен музей, Сдружение..

публикувано на 30.10.20 в 17:05