Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

До Оман и обратно с Ивайло Дончев

Снимка: Здравко Петров

Това издание на рубриката „География на сетивата“ на предаването „Семейно радио“ ни отвежда към екзотичния Оман, а наши водачи са пътешественикът-приключенец Ивайло Дончев и Ирина Вълчанова. Макар да е юрист по образование, Ивайло се приема себе си като историк по душа. Освен това е и тясно свързан с платформата “Kинематограф” – най-големият сайт за късометражно кино у нас, в който можете да намерите почти хиляда късометражни филма от България и чужбина. Киното обаче е само една големите страсти на Ивайло. Безспорно пътуването също е една от тях. Освен пътешественик, той е и екскурзовод, който провежда безплатни велосипедни обиколни на София предимно за чужденци. В първата част на разговора Ивайло споделя впечатленията си от това как чужденците възприемат нашата столица.

Втората част на разговора пък е посветена на пътуванията на нашия гост. Мечтите му се простират на седем континента, а кракът му е стъпил на три. Посетил е Мароко, Турция, Грузия, Армения, Израел, Синай, Оман, Обединени Арабски Емирства, Йордания. За впечатленията му от тези дестинации и най-вече на изключително любопитното му посещение в екзотичен Оман чуйте в звуковия файл.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Тихомир Безлов

Има ли скок в нивата на корупция, или е само усещане?

В студиото на "Нашият ден" гост беше Тихомир Безлов от Центъра за изследване на демокрацията. В разговора, фокусиран върху неполитическите сфери на сложната политическа манипулация, Безлов коментира темата за актуалното състояние на корупцията у нас и усещането за нея.  "Политическата криза и появата на нови партии на сцената, както и дългият..

обновено на 24.04.24 в 10:23

Виртуални игри: Наистина ли са вредни?

В рубриката "Време за наука“ на предаването "Нашият ден" Никола Кереков подчерта някои неочаквани ползи от компютърните игри, като постави в центъра на вниманието си широкия спектър от аспекти, които обхваща тази индустрия. Подчертавайки, че гейминг индустрията е истински мастодонт, Кереков изтъква значителните печалби, които тя генерира...

обновено на 23.04.24 в 13:24

Стоян Ставру: Близостта до човека формира мнението за правата на даден вид животно

Нашият вид Homo sapiens има невероятно влияние върху биомасата на планетата. При това, докато човешката популация съставлява само 0,01% от общата биомаса на Земята, е впечатляващо как той е оказал толкова голямо влияние върху екосистемата. Според последните изследвания, водени от международни научни екипи, човешкият вид е причинил значително..

обновено на 23.04.24 в 12:27
Александър Кашъмов

Свободата на словото и достъпът до информация – какво е новото?

Световният ден на книгата и авторското право е повод за сериозно размисляне за свободата на словото и достъпа до информация . В ефира на "Нашият ден" гостува адв. Александър Кашъмов, чийто ангажимент по отношение на правата на човека и свободата на изразяване е безспорен. Кашъмов подчертава значението на свободния достъп до информация за..

обновено на 23.04.24 в 11:08

Антон Митов представя: българския диджей Dr. Feelgroove

Dr. Feelgroove (д-р Фийлгрув) е диджей и продуцент. Той започва да миксира музика през 1993 г. и от тогава тя играе ключова роля в живота му, а партитата в клубове и работата в студио са неговата сцена за изява. Антон Митов за по-кратко и по-пряко преминава през Мианмар, Индия и Куба, за да попита своя гост може ли диджейството, освен да забавлява,..

публикувано на 23.04.24 в 10:03