Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Когато връзката е важна

БНР Новини
Снимка: Pixabay

В условия на изолация връзката с другите става особено важна. Многообразните онлайн платформи позволяват различни възможности, но и известни рискове, за които е важно да внимаваме. 

Атанас Райков CEO на Viber разяснява простите правила за безопасно използване на платформата: "Ако общувате с контакти, които са ви известни, няма никаква опасност.

Внимавайте с непознати номера и бъдете бдителни за опитите за телефонна измама.

Не влизайте в чатове с неизвестни номера. Органите на реда никога не биха се свързали с вас по този начин" предупреди Райков.

Колкото до използването на Viber като платформа за дистанционно обучение – няма как това да стане директно тъй като лица под 13 години нямат право на регистрация. 

Същевременно обаче платформата създаде Наръчник на учителя, представен пред МОН, за който разказа Даниела Иванова.

Наръчник за учителя е безплатно приложение, в което учители и преподаватели могат да изпращат материали, видео- и аудиофайлове.

Платформата подпомага усилията на учителите да поддържат учебния процес и да ги снабдява с ресурси за преподаване и възможности за обмен на информация.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Христиан Митев и Анелия Торошанова

Промените в Кодекса на труда, свързани с договора за работа от разстояние

Промените в Кодекса на труда, свързани с договора за работа от разстояние и солидарната отговорност на изпълнител и подизпълнител за заплатите на работниците – коментира в предаването "Законът и Темида"  адв. Христиан Митев .   " Промените в Кодекса на труда  имаха за основна цел да уреди въпросите, които възникват при т.нар. "работа от разстояние"..

публикувано на 29.03.24 в 12:35
Музей на азиатското и африканско изкуство в Трявна

Радиополет над щъркеловото гнездо. Дарители и дарения

Талантливи, известни и родолюбиви български творци, ценители на изкуството и колекционери са направили през годините впечатляващи дарения на уютния планински град Трявна. Това са Димитър Казаков – Нерон, Никола Казаков, Иван Колев, Тотьо Гъбенски, Иван Газдов, Златко Паунов и много други. За тези българи с огромен талант и сърца разказва неделното..

публикувано на 29.03.24 в 11:00

Инициативата "EmpowerHer" постави темата за икономическото овластяване на жените в бизнеса

На проведената международна конференция "EmpowerHer" (“Овласти я“), организирана от Американската търговска камара в България (АТК) в сътрудничество с European Female Founders (EFF), бяха засегнати важни аспекти от подпомагането на работещите жени и насърчаването на женското предприемачество. Събитието събра множество участнички, които споделиха..

обновено на 28.03.24 в 13:12

София Тотева: Иновациите и лидерството се случват по различен начин в различните точки на света

За едно истинско пътешествие в дебрите на иновациите в най-напредналите в това отношение страни в света разказва в "Нашият ден" София Тотева – съосновател на клуба на Станфордския университет в България. Скоро тя бе отличена на церемония в университета със специалната награда "Джон Хени" – признание и оценка за лидерство, отдаденост и значително..

публикувано на 28.03.24 в 12:50

Жените в ценностната система на историята

Жените обикновено играят поддържаща роля в разказите за великите мъже и събития – това ни казва традиционният исторически наратив. "Къде са жените в историята" е събитие, организирано от младата феминистка организация "Леспектра", което ще се проведе днес в "Топлоцентрала" от 19 ч.  Модераторът на дискусията  Камелия Ценева разказва в "Нашият..

публикувано на 28.03.24 в 09:05