Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Тони Димитрова и морето

| обновено на 26.05.20 в 14:02
Снимка: БГНЕС

Тони Димитрова е изпяла много песни, но визитната ѝ картичка винаги ще бъде "Ах, морето". Затова и разговорът с нея в рубриката "Главен герой" започва с морето – как го е видяла тя, една от най-обичаните изпълнителки, по време на изолацията и как го вижда днес?

Дали заради близостта с морето, или заради темперамента си, но Димитрова е извлякла ценните уроци от карантината. Тя не подценява, но и не драматизира ситуацията. Казва, че съзнателно се е пазила от конспиративни теории и заблуждаващи информации, защото: "Много е лесно да уплашиш човек, а после как ще го успокояваш?"

Вероятно близостта с морето настройва хората философски. Тони е извлякла за себе си уроци от затварянето и е направила личните си преоценки и затова разказва с допълнителна болка и негодувание за презастрояването и алчното отношение към природните богатства на страната ни.

"На кого му беше нужен този ламтеж, в тая малка държава – толкова много хотели?", пита се тя, както и други наши сънародници, които следят крокодилските сълзи, които се проливат пред въпросителните ще има ли достатъчно туристи у нас през този сезон.

"Ако амбицията ни е по-силна от реването, ще се справим", смята Тони Димитрова. Тя не се окайва, макар че е от изпълнителите, за които живият контакт с публиката е от основно значение. Големият ѝ концерт "Моите неизпратени писма" в София, както и другите ѝ участия бяха отложени.

"Имам да правя една нова песен, всичко е готово, само дето аз не съм я научила", чистосърдечно признава певицата и споделя, че и в хода на записите предпочита да работи с музикантите на живо. 

"Компютърът не е мой човек", казва тя с присъщото си ведро чувство за хумор и разказва за плановете си като певица, повдигайки друга важна тема тази за мярката и за умението да знаеш къде да спреш и кога да започнеш нещо ново.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Лекции по теми на съвременността през призмата на архитектурата

Цикъл публични лекции на тема "Архитектура, медии, критика" на фондация "Ново архитектурно наследство" с подкрепата на Гьоте-институт, България, поставят фокус върху наболели проблеми на архитектурната среда, в която живеем. Две от лекциите са вече факт, предстоят още две.  Третата е на тема: "Make Architecture Great Again! | Паметници, паркове,..

публикувано на 19.04.24 в 08:45

"Анна непоправимата" – театрален разказ за Анна Политковская

Премиерният спектакъл "Анна непоправимата" очаква първата си среща с публика тази вечер. Пиесата е на италианския драматург Стефано Масини и е посветена на руската журналистка и защитник на човешките права Анна Политковская. На 7 октомври 2006 година Политковская е застреляна в асансьора на сградата, където живее в Москва. Предполага се,..

публикувано на 19.04.24 в 08:35

Феникс Върбанов с изложба в галерия "Стубел"

За първи път Феникс Върбанов представя изкуството си в галерия "Стубел". Живеещият в Париж художник определя себе си като космополит и често казва, че е дар от Бога да бъде посредник между три култури. Българската, китайската и френската култура са дълбоко вкоренени в същността на този артист – с родители прочутия Марин Върбанов и майка Сун Хуай Куей...

публикувано на 18.04.24 в 18:00

Або представя втората си книга с разкази

За първата си книга "Поводи за връщане" Або беше написал: "Имал съм късмета да живея на четири континента и да обиколя над 40 държави, преди да стана на 27 години. Живял съм в Пекин, Арекипа, Финикс, Манчестър, Лондон, Самоков, София – в разбъркан ред. Обичам да се запознавам с нови култури, да научавам езиците им и да чета литературата им в оригинал...

публикувано на 18.04.24 в 16:35
Подготовката на българския
павилион във Венеция

60-ото юбилейно издание на Венецианското биенале

На 19 април в 17.00 часа в зала "Тициан" (Sala Tiziano) е официалното откриване на Българския павилион на 60-то юбилейно издание на Венецианското биенале. Най-важният форум за съвременно изкуство в света ще се проведе от 20 април до 24 ноември 2024 г. и ще представи националните проекти на 331 артисти от различни държави. "Чужденци навсякъде" е..

публикувано на 18.04.24 в 16:15