Ботев и Локомотив завършиха без нито един гол

Отборите на Ботев и Локомотив завършиха 0:0 в очаквания с интерес мач от 21-ия кръг на Първа лига по футбол. Така пловдивско дерби завърши като софийското между Левски и ЦСКА София ден по-рано.

Преди началния съдийски сигнал  футболистите на двата отбора се събраха в центъра на терена и отдадоха почит на загиналия в Солун привърженик  на "канарчетата" Тоско Бозаджийски. Бултрасите пък почетоха своя събрат със специална хореография.

На мача присъстваха собствениците на клубовете Георги Самуилов (Ботев) и Христо Крушарски (Локомотив), както и селекционерът на националния отбор на България по футбол Георги Дерменджиев.

Във втората минута Александър Тонев стреля мощно, но неточно. Минута по-късно съотборникът му Лъчезар Балтанов отправи удар  към вратата на съперника, но Пламен Луков хвана топката. "Черно-белите" отговориха с опасна атака в 19-ата минута. Бирсент Карагарен подаде на Момчил Цветанов, който намери Анте Аралица, хърватинът шутира, но прави в ръцете на Янко Георгиев. В 23-ата минута Лазар Марин напусна принудително терена, след като получи травма. В 33-ата минута "жълто-черните" организираха опасна акция, Лъчезар Балтанов стреля, но Пламен Луков улови коженото кълбо.

Локомотивци първи стигнаха до голово положение след почивката в 51-ата минута когато Иван Бандаловски сбърка, Бирсент Карагарен му отне топката, излезе на голова позиция и стреля, но Янко Георгиев хвана топката.

В 64-ата минута в игра за Ботев влезе Тодор Неделев, възстановил се след операция на коляното. Той замени младия талант Станислав Шопов. В 72-ата минута Тодор Неделев проби през центъра, подаде на Александър Тонев, който обаче от изгодна позиция прати коженото кълбо в аут. Четири минутки по-късно Неделев стреля технично, но неточно. В 82-ата минута Парвиз Умарбаев центрира от ъглов удар, Диниш Алмейда засече топката, но не учили вратата на противника. До края на мача и двата съперника не сътвориха нищо запомнящо си и си поделиха по една точка.