"Манчестър Сити" с първи трофей за сезона

Отборът на "Манчестър Сити" стартира новия сезон с трофей, след като победи с 3:2 носителя на купата на Англия "Челси" в мача за "Къмюнити Шийлд".

Мачът се игра на Вила Парк в Бирмингам, вместо на традиционното си място -стадион "Уембли", който е ангажиран с провеждащите се в Лондон олимпийски игри.

Фернандо Торес откри резултата в полза на "Челси" в 40-ата минута, но две минути след това "сините" от Лондон останаха с човек по-малко след червен картон на Бранислав Иванович, което наклони везните в полза на "Сити".

С човек повече през втората част, играчите на "Манчестър Сити" направиха пълен обрат в резултата за 15-ина минути.

Яя Туре изравни в 53-ата минута, а шест минути по-късно Карлос Тевес направи 2:1 за "Сити". Аржентинецът отпразнува гола си, като показа фланелка с надпис "Фуерте Апаче" - предградие на Буенос Айрес, където Тевес е израснал.

В 65-ата минута Самир Насри вкара трети гол за "гражданите". "Челси" се върна в мача в 79-ата минута след попадение на Райън Бертранд, но лондончани не успяха да стигнат до равенство в оставащите минути.