от 21.00 часа

“Лудогорец” загуби точки у дома от „Пирин” (Гоце Делчев)

”Пирин” изненада лидера в „А” футболната ни група „Лудогорец”.  Отборът от Гоце Делчев едва не победи шампиона на страната, след като завърши наравно 1:1 с него като гост.

Попадението за „Пирин” реализира Марио Близнаков в 17-ата минута. До края на полувремето над Разград заваля сняг, а Лудогорец натисна, но така и не стигна до гол.

До средата на второто полувреме Марселиньо пропусна няколко изгодни шанса за попадение, но вратарят Абди Абдиков извади опасните положения. В 87-ата минута, резултатът бе изравнен.

Първо Станислав Генчев накара вратаря да се намесва, а след това Александър Барт прати топката в мрежата за крайното 1:1.

Така „Левски може да изравни „Лудогорец” на върха, ако утре победи у дома последния в подреждането  Монтана.

Пирин (Гоце Делчев) събра 22 точки и заема деветото място в шампионата.