от 12.00 часа

„Левски” с равенство, а „Литекс” с победа в „А” група

Снимка: Архив

„Левски” не успя да постигне победа в трети пореден мач, след като направи 1:1 при гостуването на „Черно Море” във Варна. "Моряците" поведоха първи в резултата още в 9-ата минута, когато след центриране от корнер, топката бе насочена към близката греда, където Георги Божилов с глава отбеляза за 1:0. Рене Михелич в 13-ата минута все пак прехвърли майсторски вратаря Георги Китанов за 1:1 с удар отляво по нападението на "сините". Домакините обаче имаха основателни претенции към съдията Ивайло Стоянов за неотсъдена засада на словенеца и на Базил Де Карвальо. Помощникът на Георги Иванов,  Ивайло Петров бе изгонен от резервната скамейка на домакините, заради бурни оспорвания на съдийско решение в 69-ата минута. Пламен Илиев игра с ръка почти на границата на наказателното поле, но повторенията показаха, че домакините нямат основания да претендират за нарушение, тъй като националът бе в очертанията на вратарското си поле. В самия край на мача  от „Левски” имаха претенции за дузпа занарушение срещу Жоао Силва в полето на домакините.

„Литекс” разгроми с 5:1 „Ботев” (Враца). "Оранжевите" натрупаха 39 точки и вече са само на три зад „Левски” и четири зад шампиона „Лудогорец”. Гостите от Враца изненадващо поведоха още в 4-ата минута след попадение на Андрей Атанасов. Георги Миланов изравни след пряк свободен удар в 6-ата минута. Армандо Ваюши даде преднина на ловчанлии в 31-ата минута. Исмаил Иса вкара третото попадение в 45-ата минута. Резервата Ванжер да Силва също записа името си сред голмайсторите в 57-ата минута. Отново Ваюши оформи крайния резултат в 65-ата минута.