от 07.00 часа

„Берое” записа успех, а „Пирин” и „Етър” завършиха с равенство

Снимка: Архив

„Берое” победи като домакин „Славия” с 2:1 в мач от 19-ия кръг на „А” футболната ни група. В 15-ата минута Радослав Василев остана на голова позиция в наказателното поле на домакините, но ударът му по земя беше спасен от вратаря Иван Караджов.  Само минута по-късно удар на Дончо Атанасов беше спасен от Георги Петков, но при отскочилата топка Георги Андонов се разписа на празна врата, откривайки резултата за Берое. В 63-ата минута Иван Караджов подаде дълъг пас към Венцислав Христов, който премина лесно през национала Радослав Димитров, влезе в наказателното поле и с удар отблизо се разписа за 2:0.  В 83-ата минута резервата Павле Попара използва неразбирателство в защитата на старозагорци и вкара топката в левия ъгъл на Иван Караджов между няколко бранители на домакините. След тази победа „Берое” имат актив от 22 точки на десето място в класирането. „Славия” остана на осма позиция с точка повече.

„Етър” продължи с доброто си представяне през пролетта, след като с гол в 92-та минута на резервата Сони Карлсон успя да се добере до 2:2 при гостуването си на „Пирин” (Гоце Делчев).  Преди това тимът от Велико Търново, който домакинства в Сливен, бе повел с гол на Кай Рисхолт в 20-та миуна, но с две попадения на Борислав Хазуров в 52-та  и  Роман Алба в 60-та  домакините обърнаха резултата в своя полза, за да се стигне до крайното 2:2 в последните секунди на мача.