"Байерн" (Мюнхен) победи "Ювентус" с 2:0 в Шампионската лига

Отборът на "Байерн" (Мюнхен) направи крачка към полуфиналите в Шампионската лига, след победи с 2:0 "Ювентус" в първия четвъртфинал между двата тима, игран на стадион "Алианц Арена".

Баварците бяха по-активният отбор през целия мач и напълно заслужено стигнаха до победата. Давид Алаба откри резултата едва в 26-ата секунда, а крайното 2:0 оформи Томас Мюлер в 63-ата.

Лошо впечатление направи съдийството на Марк Клатънбърг, като при втория гол на "Байерн" останаха съмнения за засада, а негови грешки се видяха и при много други отсъждания в мача в ущърб и на двата отбора. Най-фрапиращата от тях бе, че не показа картон при груб фаул в гръб на Франк Рибери срещу Артуро Видал, а домакиниет пък претендираха за дузпа през първото полувреме.