Русия загуби от Франция в контрола

Русия

Съставът на Русия претърпя поредна загуба в подготовката за световното първенство по футбол, на което страната е домакин. "Сборная" отстъпи с 1:3 пред тима на Франция на стадиона в Санкт Петербург пред повече от 50 000 зрители. Срещата започна с минута мълчание в памет на жертвите на пожара с Кемерово.

Нападателят на ПСЖ Килиан Мбапе отбеляза първия гол пет минути преди почивката, а Пол Погба покачи на 2:0 за Франция веднага след подновяването на играта. Фьодор Смолов върна един гол за домакините в 68-а минута, но втори гол на Мбапе в 83-а минута сложи край на интригата.

Това е второ поредно поражение за Русия от фаворит за световната титла след загубата от Бразилия с 0:3 в Москва преди три дни.