Ибрахимович ознаменува дебюта си в САЩ с феноменален гол и победа от 0:3 (видео)

Златан ликува след гола за 3:3
Снимка: lagalaxy.com

Шведската звезда Златан Ибрахимович направи мечтан дебют в МЛС (Мейджър лийг сокър) - футболното първенство на САЩ.

36-годишният нападател реализира две попадения в първия си мач с фланелката на новия си тим – „Лос Анджелис Галакси“. При това, първият гол на Ибра в МЛС бе истински шедьовър - страхотен удар от въздуха от далечно разстояние в 76-ата минута.

Ибра се появи на терена в 71-ата минута и вдъхнови „ЛА Галакси“ за феноменален обрат от 0:3 в градското дерби с „Лос Анджелис“ ФК.

Златан и компания в крайна сметка спечелиха с 4:3 като ветеранът първо изравни резултата с въпросното фантастично попадение, а в първата минута на добавеното време донесе победата на тима си с удар с глава.

„Феновете очакваха нещо подобно от мен и аз им дадох Златан. Имам чувството, че съм изиграл 40 мача за тези 20 минути на терена“, заяви след мача Ибрахимович.