Мирослав Ангелов поведе на рали България

Претендентите за шампионската титла и лидери в класирането на първенството Мирослав Ангелов и навигаторът му Еди Сивов с „Шкода Фабия R5“ спечелиха първият скоростен етап от 49-то рали България.

Точно преди 17 години, пак в курорта Албена, за последен път се организира увертюрата на най-авторитетното рали - скоростния етап по алеите, с която тази година националната федерация реши да открие надпревара.

Най-бързо направиха двата тура в карания на фарове етап (4.16 км) направиха Ангелов/Сивов, развили средна скорост от 115.813 км/ч. и финиширали след 3:12.6 мин.

Лидерите стартираха последни от колоната от 26 автомобила, като преди това последователно най-добрите времена записаха шампионите Стратиев/Борисов (Пежо 208 R2) - 3:24.8, променено веднага от Щерев/Арабаджиев (Субару Импреза) - 3:23.8, Василев/Добрев (Мицубиши Лансър Ево 9) 3:22.1, Банчев/Спиров (Субару Импреза WRX) 3:20.7, Атанасов/Янакиев (Мицубиши Лансър Ево 9) 3:13.7, преди завърналият се обединен екипаж на „Боила Моторспорт“ Илиев/Дончев (Мицубиши Лансър Ево 9) 3:12.6 мин.