Три наши боксьорки на финалите в Белград

Севда Асенова

Три български боксьорки ще играят на финалите на 57-ия международен турнир „Белградски победител“.

В категория до 48 килограма в столицата на Сърбия за златото ще спорят нашите Севда Асенова и Еми-Мари Тодорова. На полуфиналите Севда бе категорична срещу представителката на домакините Сандра Маран и победи с 5-0 съдийски гласа. Мачът на Тодорова бе по-оспорван, но в края му бе вдигната ръката на българката, която бе предпочетена от трима от петимата съдии. Така две българки ще излязат една срещу друга на финала в събота.

54-килограмовата Златислава Чуканова също се класира на финал, след убедителна игра срещу Йованка Радулович от Сърбия за 5-0. Така за златото Златислава ще се бие в събота срещу австралийката Кристи Харис.

Днес, петък,  за място на финала ще боксира и Мелис Йонузова, която ще излезе срещу Ана Лисенко (Украйна) в категория до 69 килограма.

Отборът ни в Сърбия е воден от треньорите Фикрет Ереджебов и Веселин Тодоров.