Марк Маркес първи на Льо Ман

Марк Маркес

Световният шампион Марк Маркес с „Хонда“ спечели състезанието в клас MotoGP на пистата в Льо Ман за Голямата награда на Франция, пети кръг от световния шампионат по мотоциклетизъм. 26-годишният Маркес стартира от полпозишън и финишира първи с време 41 минути и 53 секунди и записа трета победа в последните четири старта, с което увеличи аванса си на върха в генералното класиране. Испанецът, който е петкратен световен шампион в MotoGP, вече има 47 победи в кариерата си, а успехът е юбилеен номер 300 за Хонда в кралския клас.

Призовата тройка допълниха двама италианци - Андреа Довициозо с „Дукати“ остана втори на 1,9 секунди, а трети е Данило Петручи с „Дукати“ на 2,1 секунди след победителя.

В генералното класиране Маркес е начело с 95 точки, а Довициозо е втори с 87, испанецът Алекс Ринс със „Сузуки“ е трети със 75 точки.