Лионел Меси е за 6-ти път голмайстор №1 в Испания

Барселона приключи сезона в първенството на Испания по футбол с 2:2 при гостуването на Ейбар, като за гостите два гола вкара Лионел Меси. Той изравни в 31-ата минута, а в 32-ата обърна развоя на срещата. Домакините от Ейбар откриха резултата в 20-ата минута чрез Марк Кукурея, който е собственост на Барселона, но играе в малкия баски клуб под наем. Пабло де Бласис изравни в 45-ата минута.

Така в крайното класиране при голмайсторите Меси вкара 36 гола и за шести път стана топ реализатор на първенството. Той изравни постижението на легендарния нападател на Атлетик (Билбао) Телмо Сара, направил същото през 40-те и 50-те години на миналия век. Също така Меси постави рекорд и по най-голяма разлика от преследвача си. Втората позиция си поделиха неговият съотборник Луис Суарес и Карим Бензема от Реал (Мадрид) с по 21 гола.

Барселона стана шампион за 26-и път в 35-ия кръг, а с днешното равенство събраха 87 точки.

В друг мач от последния, 38-ми кръг, Реал (Мадрид) загуби от Бетис с 0:2.