Антъни Дейвис с 46 точки помогна на Лейкърс срещу Ню Орлиънс

Антъни Дейвис

Тимът на Лос Анджелис Лейкърс победи Ню Орлиънс Пеликанс със 123:113 у дома в двубой от Националната баскетболна асоциация.

"Езерняците" спечелиха първата четвърт с 12 точки разлика и третата с 10, а в заключителната загубиха с 18:30, но това не стигна на "пеликаните".

Най-резултатен в срещата стана Антъни Дейвис с 46 точки и 13 борби, дабъл-дабъл записа и ЛеБрон Джеймс - 17 точки и 15 асистенции. За гостите Дерик Фейвърс реализира 15 точки и 14 борби.

В друга среща от НБА Хюстън Рокетс се наложи над Филаделфия Севънти Сиксърс със 118:108. "Ракетите" загубиха първата четвърт с 20:27, но наваксаха изоставането и още на голямата почивка водеха в резултата с 60:53, а до края на срещата не позволиха обрат.

Джеймс Хардън завърши с 44 точки, 11 борби и 11 асистенции, а Клинт Капела - с 30 пункта и 14 борби.

За Хардън това постижение е историческо, тъй като записа 14-и трипъл-дабъл с повече от 40 точки. Той заема второ място по този показател, отстъпвайки единствено на легендарния Оскар Робъртсън, автор на 24 трипъл-дабъла с над 40 точки. Хардън изпревари съотборника си Ръсел Уестбрук, който има 13.