от 15.00 часа

Левски и Балкан продължават победната серия в първенството

Левски

Шампионът Балкан записа 14-а победа в Националната баскетболна лига за мъже. Отборът на Йовица Арсич надигра като гост Берое със 75:65, за да си върне за единствената загуба този сезон, която дойде точно от този противник. Дебют за ботевградчани направи Кейси Бенсън. Гостите поведоха в резултата в началото, което им даде самочувствие и увереност до края на мача, въпреки опитите на домакините да се съвземат и наваксат. Марко Радонич беше най-резултатен за успеха с 20 точки и 10 борби, а Димитър Димитров реализира 17 точки. Крис Минков отбеляза 12. Закари Монахан беше най-резултатен за Берое с 15 точки. 14 добави Остин Прайс, а 13 - Иван Лилов. Новото попълнение Седариан Рейнс завърши с 6 точки и 7 чадъра.

Левски постигна успех над Академик (София) със 101:69 точки в зала "Универсиада". След равностойно първо полувреме "сините" решиха мача след силна игра през третата и четвъртата част, когато натрупаха преднина от над 20 точки. 70 секунди преди сирената домакините водеха с 37 точки -  101:64. С 27 точки и 9 борби за успеха завърши Райън Райт, 22 добави Христо Захариев, а 13 точки и 11 борби се отчете Ричард Амарди. Николай Грозев беше най-резултатен за Академик със 17 точки. На 18-ти януари в Ботевград пред Левски предстои голямо изпитание - гостуване на шампиона Балкан в дербито на кръга в НБЛ.

Тони Дечев дебютира с победа начело на Ямбол. Тимът спечели срещу гостуващия Черноморец (Бургас) със 73:70 (12:19, 23:14, 18:19, 20:18). Двата отбора изиграха равностоен мач, но домакините успяха да поведат със 7 точки в средата на последната част (67:60) и запазиха аванса си до края. Стивън Круун беше най-резултатен с 19 точки за Ямбол, а 18 точки и 6 борби добави Петър Вукович. За тима от Бургас се отличиха Джамал Кинг с 19 и новото попълнение Джейлън Фишър с 18.

В Плевен Спартак загуби от Черно море Тича в драматичен мач с 85:87 (22:19, 19:28, 31:12, 13:28). Домакините имаха аванс 83:82 1:44 минута преди сирената, но гостите отговориха с кош и два наказателни удара и до края не изпуснаха водачеството си в резултата. Николай Георгиев изигра отличен мач за победителите и завърши с 29 точки и 10 борби, а с 26 точки и 6 асистенции се включи Джими Гавин. За Спартак Константин Коев записа 20 точки и 10 борби, 14 отбеляза Димитър Маринчешки, а с по 12 точки се отчетоха Мартин Маринов и Цветослав Острев.