Рилски спортист с победа в Пловдив

Рилски спортист спечели в Пловдив
Снимка: БК Рилски спортист

Рилски спортист (Самоков) спечели гостуването си на Академик Бултекс 99 (Пловдив) с 95:91 в дербито от 15-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Двата отбора изиграха равностоен мач, а на почивката гостите водеха с 54:49.

Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров продължиха да водят в резултата и в третата четвърт и на няколко пъти преднината им достигаше до 9 точки разлика.

В началото на последните 10 минути Рилски спортист взе аванс от 77;66, но 22 секунди преди сирената домакините намалиха пасива си на 89:91.

До края последваха шест наказателни удара, но гостите вкара четири, а домакините два за крайното 95:91 за тима от Самоков.

Брандън Браун беше най-резултатен за победителите с 23 точки. Зейвиър Джонсън наниза 21 точки, със 17 точки и 8 борби се отчете Игор Кесар.

За Академик Бултекс 99 се отличи Шакир Смит с 33 точки. По 16 добавиха Васил Бачев и Обрад Томич.