Лос Анджелис Лейкърс записа 33-а победа в НБА

Леброн Джеймс вече е осми по асистенции в историята на НБА.

Отборът на Лос Анджелис Лейкърс се наложи над Кливланд Кавалиърс и записа 33-ата си победа през този сезон - 128:99 в ледовния сезон на НБА.

Леброн Джеймс вкара 23 от всичките си 31 точки през второто полувреме, което беше под тоталната доминация на Лос Анджелис. Дуайт Хауърд се отличи с 21 точки и 15 борби за 9-ата поредна победа на тима.

Джеймс добави 8 асистенции, като изпревари Айзея Томас на 8-ото място във вечната листа на НБА. В трета поредна среща не игра Антъни Дейвис, който има охлузване на гърба.

За гостите от Кливланд Кевин Лав вкара 21 точки и взе 11 борби, но тимът така или иначе е на дъното на Източната конференция.

Оклахома Сити надви Минесота със 117:104 като гост, а новоизгряващата звезда Шей Гилгиус-Алекзандър вкара 20 точки, а също така добави в личната си статистика още 20 борби и 10 асистенции в първия си "трипъл-дабъл" в Лигата. Гилгеус-Алекзандър има средно 23.7 точки в предишните 13 мача.

Данило Галинари завърши срещата с 30 точки за Тъндър, които имат 12 победи в последните 15 срещи и 6 от 7 гостувания. Силната им серия увеличи баланса на отбора на 23/17 и 3-о място в Северозападната дивизия.

Джейсън Тейтъм вкара 21 точки за Бостън, който спечели със 113:101, Джейлън Браун добави 19. Инис Къртър остана с 15 точки и 9 борби, а Кемба Уокър добави 14.

Селтикс водят в Атлантическата дивизия с 27 победи и 11 загуби, докато Чикаго е 3-и в Централната дивизия с 14/27. За тях Зак Лавин вкара 30 точки, включително и две забивки в заключителните минути.