Победа за Далас след рекорд на Дончич

Лука Дончич (вляво) реализира рекордните за кариерата си осем тройки

Лука Дончич реализира рекордните за кариерата си осем тройки и общо 35 точки при победата на Далас със 120:112 у дома над Портланд в среща от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация. Тим Хардуей младши се отличи с 29 точки, а съотборникът му Сет Къри добави още 16 точки от резервната скамейка за четвъртия пореден успех за Маверикс. Деймиън Лилард завърши с 34 точки и 10 асистенции за Блейзърс. Кармело Антъни наниза още 22 точки за гостите, ставайки 18-ия играч в НБА с общо над 26 хиляди точки в Лигата. Гардът Си джей Маккълъм напусна срещата във втората четвърт с контузия в глезена, реализирайки 12 точки по време на престоя си на полето.

Атланта спечели драматично със 121:120 като гост срещу Сан Антонио. Кевин Хюртер реализира решителната тройка в мача само седем секунди преди финалната сирена. Трей Йънг отбеляза 31 точки, а Хоукс изоставаше през последните две минути от мача. В третата част Спърс водеше с 11 точки след значително по-силно представяне, но Атланта намали пасива си на две точки 118:120 само 48 секунди преди края. Демар Дероузън, който завърши с 25 точки, пропусна шанса да вкара в полза на Сан Антонио в атака, организирана през последните две секунди на двубоя.

Индиана победи със 116:114 у дома Минесота. Ти Джей Уорън се отличи с 28 точки за Пейсърс, а Малкълм Брогдън реализира решителния кош 18.7 секунди преди завършване на двубоя. Уулвс имаше възможност да изравни след това, но Шабаз Нейпиър направи пропуск малко преди финалната сирена. Карл-Антони Таунс, който се завърна в игра за Минесота, завърши с 27 точки.

Маями спечели със 115:108 като гост срещу Оклахома Сити. Кендрик Нън се отличи с 22 точки за Хийт, а съотборникът му Бам Адебайо добави още 21 точки. Данило Галинари завърши с 27 точки за състава на Тъндър, записал второто си последователно поражение в НБА.