Байерн се върна на второто място след 4:0 над Херта

Отборът на Байерн (Мюнхен) се върна на второто място в първенството на Германия по футбол, събирайки 36 точки и на 4 от лидера Лайпциг след победа с 4:0 над Херта като гост. Мачът вървеше без голове след 60 минути игра, когато Томас Мюлер даде преднина на гостите. След това дойде второто попадение в мача, дело на Роберт Левандовски от дузпа. Тиаго Алкантара увеличи на 3:0 веднага след второто попадение, а гол с глава на хърватина Иван Перишич оформи крайния резултат. По този начин баварците не само се върнаха с победа след зимната пауза, но и се възползваха от поражението на Борусия (Мьонхенгладбах) от Шалке.

Баварците не успяха да пробият вратаря Руне Ярстейн, но в 60-ата капитулира. Леон Горецка центрира от дясно, Иван Перишич свали топката с глава към точката за изпълнение на дузпа, а от там с воле Томас Мюлер я прати през краката на норвежкия вратар. В 73-ата минута Левандовски вкара 13-ото си попадение от началото на сезона, разписвайки се от дузпа, отсъдена заради задържане за фланелката на Мюлер. Само след три минути Тиаго Алкантара отне топката и навлезе в наказателното поле и технично я прати в горната греда и оттам в мрежата. Крайното 0:4 оформи Иван Перишич с глава. Томас Мюлер центрира от дясно, след като преди това финтира двама. Перишич от 7-8 метра обърна ръцете на вратаря на домакините. В ответната атака резервата Паскал Кьопке остана сам срещу вратаря Нойер, но от два опита не успя да вкара. Херта е на 14-о място с 19 точки.