Ливърпул приближава титлата след 2:0 над Манчестър Юнайтед

Отборът на Ливърпул направи поредна голяма крачка към титлата в първенството на Англия по футбол, като победи с 2:0 у дома Манчестър Юнайтед в мач от 23-ия кръг. Така тимът на мениджъра Юрген Клоп е начело в класирането вече с 18 точки повече от втория Манчестър Сити, а има и мач по-малко.

Първия гол на „Анфийлд“ вкара Върджил Ван Дайк в 14-ата минута, като засече топката с глава след корнер, изпълнен от Тренд Александър-Арнолд. Крайния резултат оформи Мохамед Салах в добавеното време на срещата. На два пъти през първото полувреме бяха отменени голове на Ливърпул след намесата на системата за видео повторения – веднъж заради фаул срещу вратаря на гостите Давид де Хеа и втори път заради засада.

Домакините имаха шансове и за още голове, но не го сториха заради пропуски на Салах и Хендерсън, който улучи греда, както и на Садио Мане.