Поставените Шаповалов и Чорич отпаднаха в първия кръг

Мартон Фучович може да играе срещу Григор Димитров в третия кръг.

Поставените Денис Шаповалов (Канада) и Борна Чорич (Хърватия) отпаднаха в първия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Номер 13 Шаповалов загуби от унгареца Мартон Фучович с 3:6, 7:6(7), 1:6, 6:7(3). В четвъртата част канадският левичар пропиля аванс от 4:2 гейма, а в тайбрека Фучович доминираше, за да стигне до крайната победа, която дойде след 62-ата непредизвикана грешка на съперника.

Шаповалов беше евентуален съперник на Григор Димитров в третия кръг в Мелбърн.

25-ият в схемата Чорич пък претърпя поражение от Сам Куери (САЩ). Американецът пласира 18 аса и стигна до успеха с 6:3, 6:4, 6:4.

Във втория кръг той ще играе срещу Ричардас Беранкис (Литва), който надделя над испанеца Роберто Карбайес-Баена с 6:4, 6:2, 6:2.

Номер 30 Даниел Евънс (Великобритания) се спаси от ранно отпадане, след като направи обрат от 0-2 сета срещу Макензи Макдоналд (САЩ) с 3:6, 4:6, 6:1, 6:2, 6:3.
Във втория кръг Евънс ще се изправи срещу Йошихито Нишиока (Япония), който се справи на старта със сърбина Ласло Джере с 6:4, 3:6, 6:2, 7:6(1).

Осмият в схемата Матео Беретини (Италия) започна с убедителна победа над участващия с "уайлд кард" представител на домакините Андрю Харис с 6:3, 6:1, 6:3.

Заради дъжда, който започна малко след 5:30 часа наше време, всички двубои на откритите кортове в Мелбърн бяха пренасрочени за вторник.