Норвегия победи Швеция на европейското по хандбал

Норвежецът Гюлеруд стреля към вратата на Швеция.

Световният вицешампион Норвегия продължава без грешка във втората фаза на европейското първенство по хандбал за мъже
Отборът надделяха над домакина Швеция в скандинавското дерби в Малмьо с 23:20 (12:8) и с пълен актив от 6 точки води еднолично в класирането в група 2 преди последните два кръга.

Норвежците имаха превъзходство през по-голямата част от срещата, а в началото на второто полувреме авансът им достигна 6 гола при 15:9. Сандер Сагосен се разписа 8 пъти за победителите.

Поражението елиминира Швеция от борбата за полуфиналите, след като домакините останаха на последната шеста позиция в групата без актив.

Унгария нанесе първа загуба на Словения след 29:28 (13:16) и се изкачи на второто място с 4 точки, с колкото останаха и съперниците им.

Словенците имаха преднина на почивката, но през второто полувреме с четири поредни гола унгарците поведоха с 21:18 и до края контролираха мача.

С 9 гола за маджарите се отличи Бенце Банхиди.

Исландия записа първи успех във втората фаза след 28:25 (14:12) над Португалия.