от 07.00 часа

Берое с минимален успех срещу румънци

Берое се наложи с 1:0 над румънския Сепси в контрола

Берое се наложи минимално с 1:0 над румънския Сепси (Сфинтул Джордже) във втората си контрола от лагера в Анталия.

Единственото попадение вкара ветеранът Мартин Камбуров от дузпа минута преди края на първото полувреме.

В първата си среща тук беройци победиха друг румънски отбор- 2:1 над Ботошани.

Двата отбора вложиха доста сили и енергия, но преобладаваха неточностите и техническите грешки при работата с топката.

Румънският тим, който се намира на осмо място в местната Лига 1 след есенния дял на първенството, започна с Радослав Димитров като титуляр, докато Стефан Велев се появи като резерва.

Първата добра атака в мача беше за румънците, които можеха да поведат още във 2-ата минута, но пратиха топката в гредата.

Две минути преди края на полувремето Камбуров беше избутан в гръб и сам изпълни точно спечелената дузпа. Вратарят усети посоката, но не успя да спре топката да влезе в мрежата.

През втората част и двата тима имаха възможности за гол. Най-напред в 72-ата минута Зоран Йосипович можеше да вкара втори гол, но защитник на румънците притича и изчисти топката пред голлинията.

Минута преди края на мача младият вратар на "зелените" Иван Гошев запази преднината, а в ответната атака и българите пропуснаха да вкарат и втори гол чрез Геюс Макута.