от 12.00 часа

Джокович с бърза победа в Мелбърн

Новак Джокович

Сръбският тенисист Новак Джокович се класира за трети кръг на Откритото първенство на Австралия след чиста победа над японеца Тацума Ито, който игра в турнира с покана от организаторите. Вторият в света и действащ шампион в Мелбърн се наложи над 31-годишния азиатец с 6:1, 6:4, 6:2 за 1 час и 35 минути.

Джокович записа 16 аса и реализира 5 пробива от 9 възможности, без да се пропука нито веднъж на собствения си сервис.

"Беше борба до края. Условията бяха тежки. Вятърът може да ви изведе от зоната на комфорт много бързо", коментира сърбинът.

За място в четвърти кръг сърбинът ще спори с друг японец - Йошихито Нишиока.

Поставеният под №6 Стефанос Циципас от Гърция влезе в трети кръг без борба, след като опонентът му Филип Колшрайбер от Германия напусна надпреварата заради контузия.

Американецът Тенис Сандгрен елиминира номер 8 в схемата Матео Беретини (Италия) във втория кръг.
Сандгрен спечели мача със 7:6(7), 6:4, 4:6, 2:6, 7:5 за три часа и половина.

В решителния пети сет американецът направи пробив в 11-ия гейм и при свой сервис затвори мача с гейм на нула.

Следващият съперник на Сандгрен ще бъде Сам Куери (САЩ), който победи Ричардас Беранкис (Литва) със 7:6(2), 4:6, 6:4, 6:4, след като наниза 26 аса.