Барселона и Реал се измъчиха срещу третодивизионни отбори за купата

Антоан Гризман (вляво)

Отборите на Барселона и Реал Мадрид се измъчиха срещу третодивизионни отбори , но все пак продължиха към осминафиналите в турнира за купата на краля в Испания.

Каталунците без Меси и с много промени в състава и схемата се нуждаеха от обрат срещу Ибиса при гостуването си на едноименния остров. Двата гола за шампионите вкара Антоан Гризман в 74-ата и 90-ата минута.

Реал също срещна затруднения при гостуването си на Унионистас в Саламанка, но все пак се наложи с 3:1. Гарет Бейл откри в 18-а минута, но Унионистас изравни чрез Алваро Ромеро в 57-а минута. Радостта на домакините бе кратка, след като автогол на Хуан Гонгора. В последната минута Брахим Диас затвърди успеха на Реал с трето попадение.

Други резултати: ,Елче - Атлетик Билбао 4:5 след дузпи, в игровото време 1:1, Бадалона - Гранада 1:3 след продължения, Жирона - Виляреал 0:3, Логронес - Валенсия 0:1, Реал Сосиедад - Еспаньол 2:0 и Тенерифе - Валядолид 2:1. Победителите се класират.