Отбор от трета дивизя отстрани Атлетико (Мадрид)

Футболистите на Атлетико напускат терена с наведени глави.

Третодивизионният испански тим Културал (Леонеса) поднесе голямата изненада в турнира за Кралската купа на Испания, като отстрани гранда Атлетико (Мадрид) след успех с 2:1 след продължения.

Анхел Кореа даде преднина на "дюшекчиите" в 62-ата минута, но домакините не смятаха да се предават и възстановиха равенството в 83-ата минута с гол на Хулен Кастанеда. В 108-ата минута точен за Леонеса бе Серхио Бенитес, а столичани в оставащите минути не успяха да реагират адекватно.

Още три клуба от Примера дивисион напуснаха надпреварата за Купата на краля. Мирандес надви Селта с 2:1 след продължения, Ейбар загуби от Бадахост с 1:3, а Бетис падна от Райо Валекано след изпълнение на дузпи с 2:4 (2:2 в редовното време).