от 07.00 часа

Царско село започна с победа

Царско село победи Витоша с 1:0

Царско село победи с 1:0 у дома Витоша Бистрица в първа среща от 21-ия кръг в шампионата по футбол.

7 минути преди почивката домакините имаха отличен шанс да поведат в резултата чрез Дилан Бахамбула.

Халфът на домакините беше намерен след центриране отляво и стреля с глава, но Християн Василев изби кълбото встрани.

Минута след началото на второто полувреме Лудсинио Маренго отправи мощен диагонален удар отляво.

Топката първо се отби в напречната греда, след което и в левия страничен стълб на Василев.

В 59-ата минута Четин Садула получи вдясно към наказателното поле на домакините. Топката отиде към опитния Емил Гъргоров, който с глава продължи успоредно за Станислав Маламов.

Той стреля, но Джони Пласид изби с крак.

В 70-ата минута, малко повече от 30 секунди след появата си на терена, резервата Антонио Георгиев се разписа.

Центриране на Бахамбула от фаул на втора греда намери за Георгиев, който с глава засече топката в левия ъгъл на вратата на гостите.

Двубоят беше официален дебют за новия старши треньор на бистричани Асен Букарев.