Престижно класиране за Милена Тодорова на световното по биатлон

Първите три състезателки в преследването на 10 км на световното по биатлон в Антхолц

Милена Тодорова направи много силно състезание и завърши на 18-о място в преследването на 10 км на световното първенство по биатлон в италианския зимен център Антхолц. Тя пропусна само една мишена във втората си стрелба и завърши на 1:32.6 минута след победителката Доротея Вирер (Италия), която измина трасето за 29:22.0 минути с една пропусната мишена в четирите стрелби. Така носителката на Световната купа за миналия сезон Вирер пред над 20 хиляди зрители завоюва второ световно злато след тази в масовия старт от миналата година.

Втора завърши защитаващата титлата си Денизе Хермен (Германия) - на 9.5 секунди с три пропуска в стрелбата. Трета е световната шампионка в спринта от Анхолц Марте Олсбу Рьозеланд (Норвегия) с изоставане от 13.8 секунди с три грешки. За норвежката това е трети медал от шампионата, след като тя взе и златото със смесената щафета на своята страна. Вирер и Рьозеланд се движеха плътно една до друга до последната стрелба, в която италианката направи една грешка, а норвежката - две.

Състезанието е валидно и за Световната купа. В генералното класиране след 15 от общо 24 старта за сезона води Доротея Вирер (Италия) с 605 точки, пред Тирил Екхоф (Норвегия) с 545 точки и Хана Йоберг (Швеция) с 522 точки. Милена Тодорова е 62-а с 39 точки.