Красимир Анев с добро класиране на световното по биатлон

Французинът Емилиан Жаклен (в средата) спечели титлата

Силно състезание направи Красимир Анев, който се нареди на 13-а позиция преследването на 12.5 км на световното първенство по биатлон в италианския зимен център Антхолц. Той пропусна един изстрел и финишира с пасив от 2:03.9 минути. Владимир Илиев е 44-и с пет грешки и изоставане от 3:59.4 минути, а Димитър Герджиков зае 52-о място с четири грешки и на 5:12.7 минути след победителя.

Французинът Емилиан Жаклен спечели титлата след силен финален спринт, в който победи звездата на норвежкия биатлон и седемкратен световен шампион Йоханес Тингес Бьо. Французинът измина трасето за 31:15.2 минути, повали всичките 20 мишени и спечели първа световна титла в кариерата си. Жаклен е един от двамата биатлонисти от общо 60 стартирали, които не допуснаха грешка в стрелбата.

Носителят на големия Кристален глобус за миналия сезон Йоханес Тингес Бьо завърши втори на 4 стотни изоставане, след като пропусна две мишени в четирите си стрелби. Световният шампион в спринта Александър Логинов (Русия) завоюва бронзовото отличие. Той завърши с пасив от 2.39 секунди, след като допусна една грешка в стрелбата. Логинов водеше до последната стрелба, в която сбърка един път и това му костваше титлата.

Двукратният олимпийски и четирикратен световен шампион в дисциплината Мартен Фуркад (Франция), който има 11 световни титли в кариерата си, се класира на четвърто място, след като допусна две грешки и изостана на 46.3 секунди след победителя.

Състезанието е валидно за Световната купа. Седемкратният носител на Кристалния глобус Мартен Фуркад остава начело в генералното класиране след 15 от 24 състезания с 692 точки, следван от сънародника си Кентен Фийон-Мейе с 622 точки и Йоханес Тингес Бьо с 576 точки. От българите Владимир Илиев е 31-и със 138 точки, а Красимир Анев е 41-и със 73 точки.