Байерн се върна на върха след 4:1 над Кьолн

Отборът на Байерн (Мюнхен) победи лесно с 4:1 като гост Кьолн в двубой от 22-ия кръг в германското първенство по футбол. Още в третата минута Томас Мюлер асистира за Роберт Левандовски и полякът откри резултата в полза на шампионите. Две минути след това Кингсли Коман реализира второто попадение във вратата на "козлите" след пас на Мюлер. В 12-ата минута Серж Гнабри с шут от наказателното поле реши всичко в мача.

Превъзходството на баварците продължи и след почивката и в 66-ата минута отново Гнабри се разписа във вратата на домакините. В 70-ата минута Марк Ут на празна врата вкара почетното попадение в полза на Кьолн. „Козлите“ са застрашени от изпадане и заемат 14-та позиция в класирането с 23 точки. Байерн отново е лидер в германския шампионат с актив от 46 точки, изпреварвайки РБ Лайпциг (45 точки).