Кузманов преодоля втория кръг в Кобленц

Димитър Кузманов

Димитър Кузманов преодоля втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Чалънджър" в Кобленц (Германия) с награден фонд 46600 евро.

Българинът се справи поставения под номер 5 Максим Жанвие, който е на 175-о място в ранглистата, като го победи с 6:4, 7:5 за час и 40 минути игра.

Пловдивчанинът взе първия сет с пробив за 2:1 и то на нула.

При 4:3 и подаване на Мико той трябваше да спаси два мач-пойнта, а след това в 10-ия гейм успя да го затвори от третата си точка.

Във втората част Кузманов имаше и моменти на колебание, но започна частта с два пробива и дръпна с 4:0, което му осигури и сериозно предимство.

Сценарият обаче се повтори с обратен знак и с два пробива на свой ред Максим Жанвие изравни до 4:4, а освен това и спечели подаването си за 5:4.

Кузманов проби следващият сервис на 23-годишния французин и така си гарантира и победата.