Циципас удължи серията си в Марсилия на 10 поредни сета

Стефанос Циципас даде само 4 гейма на Микаел Юмер.

Защитаващият титлата си Стефанос Циципас се класира с лекота за четвъртфиналите на АТР 250 тенис турнира в зала в Марсилия.

Вторият поставен грък се наложи с 6:1, 6:3 над Микаел Юмер от Швеция за 71 минути и така удължи серията си тук на пет поредни победи и десет поредни спечелени сета.

Циципас беше безупречен при своето подаване и записа 88 процента спечелени точки при вкаран първи сервис.

Следващият съперник на шестия в световната ранглиста е канадецът Вашек Поспишил, който отстрани осмия поставен поляк Хуберт Хуркач с 6:3, 6:4.

Финалистът от турнира в Ротердам миналата седмица Феликс Оже-Алиасим продължи отличното си представяне. Канадският тийнейджър отрази два поредни мачбола срещу италианеца Стефано Траваля, за да надделее с 6:7(3), 7:6(6), 6:3 след два часа и половина игра. Оже-Алиасим спаси мачпойнтите при 4:6 точки в тайбрека на втория сет.

Следващият опонент на седмия в схемата канадец е Пиер-Юг Ербер. Французинът наниза 19 аса и отстрани финалиста от 2019 година в Марсилия Михаил Кукушкин със 7:6(4), 6:4.