Айнтрахт (Франкфурт) е на осминафинал в Лига Европа

Снимка: UEFA

Айнтрахт (Франкфурт) стана последният осминафиналист в турнира Лига Европа, след като завърши 2:2 като гост на РБ Залцбург. Германците спечелиха първата среща с 4:1, а снощни двубоят не успя да се проведе заради буря. Така червено-черните от Финансовата столица на Германия ще играят с Базел, като първата среща е на 12-и март, а реваншът- седмица по-късно в Швейцария.

Андре Силва вкара и двата гола за Айнтрахт, като най-напред изравни за 1:1 в 30-ата минута, засичайки с глава подаване на Филип Костич. Иначе Андреас Улмер откри резултата за австрийския шампион в 10-ата минута.

През второто полувреме домакините от Залцбург отново поведоха в резултата с гол на Жером Онжен, който се разписа след подаване на Доминик Собошчай от ъглов удар.

Нова комбинация с Филип Костич завърши с второ попадение на Андре Силва 7 минути преди края на срещата. 24-годишният португалец навлезе в наказателното поле и благодарение на рикошет прати топката за втори път в мача в мрежата на вратаря Цицан Станкович.