Манчестър Сити отново с купата на лигата в Англия

Футболистите на Сити ликуват с купата.

Отборът на Манчестър Сити спечели купата на футболната лига в Англия за трети пореден път и общо седми в клубната си история. Във финала "небесносините" се наложиха драматично с 2:1 над Астън Вила.

След точно 20 минути игра на "Уембли" Фил Фоудън асистира към Серхио Агуеро, който от наказателното поле даде аванс в полза на Сити.
Точно 10 минути след това Илкай Гюндоган центрира от корнер и Родри с глава реализира второто попадение във вратата на отбора от Бирмингам.

Застрашеният от изпадане от елита Астън Вила върна един гол след удар с глава на Мбвана Самата в 41-ата минута след центриране на Анвар Ел-Гази.

Четвърт час преди края на срещата отново Родри беше близо до ново попадение в полза на Сити.
В 88-ата минута на двубоя Бьорн Енгелс можеше да изравни, но вратарят Клаудио Браво спаси опита му за гол.

Петкратният носител на трофея Астън Вила не е е печелил купата на Лигата от 1996 година.