Марица е полуфиналист за купата

Снимка: Официален сайт на ВК Марица

Марица (Пловдив) започна защитата си на Купата на България с категоричен успех в четвътфиналния мач срещу Перун (Варна).

Водени от треньора Владимир Орлов петкратните носителки на трофея се класираха за полуфиналите след победа с 3:0 (25:8, 25:6, 25:7) след едва 51 минути игра в зала "Колодрума".

Огромната разлика в класите на двата отбора беше очевидна от началото до края на срещата и в нито един момент не се получи каквато и да било интрига относно изхода на отделните геймове. В първата част Силвия Андреева и Александра Миланова бяха стопроцентови в нападение, като последната с мощна атака отбеляза за крайното 25:8. Във втория гейм гостенките записаха едва шест точки, като пет от тях дойдоха от непредизвикани грешки на Жълто-сините. След 7:5 в третата част, Марица направи серия от 14 поредни точки, включваща и два аса на Андреева. Със седмата си точка в този гейм, Миланова донесе мачбол, а секунди по-късно бе оформено и победното 25:7 след грешка в нападение от страна на Перун.
Топреализатор на мача стана Александра Миланова с 15 точки за победителките, следвана от съотборничката си Добрина Христоскова с 14, от които три аса и две блокади.

За полуфиналите вече се класираха още отборите на Славия (София) и Левски (София), които победиха съответно ЦСКА (София) с 3:2 гейма и Раковски (Димитровград) с 3:0 в своите четвъртфинални срещи.

В последния четвъртфинал Берое победи Казанлък Волей с 3:1.

Пълният жребий за двубоите по пътя към големия финал ще се тегли на 16 март.

ЦСКА - Славия - 2:3 (25:19, 19:25, 30:28, 20:25, 11:15)
Раковски (Димитровград) - Левски - 0:3 (17:25, 16:25, 18:25)
Казанлък Волей - Берое (Стара Загора) - 1:3 (17;25, 15:25, 26:24, 12:25)
Марица (Пловдив) - Перун (Варна) - 3:0 (25:8, 25:6, 25:7)