Плейофът срещу Унгария се мести през юни

Националите ще играят през юни срещу Унгария.

Отлагането на европейското първенство по футбол за 2021 година доведе и до последици за България, съобщиха от БФС.

Баражите за класиране на европейското първенство, в това число и домакинството на България на Унгария, няма да се играят в края на март, а ще бъдат отложени за следващата дата за национални отбори в календара, а именно – началото на юни 2020 година.

Всички страни членки се обединили около предложението на УЕФА местните и международните клубни турнири да завършат до края на месец юни, като за целта експертна група на централата работи по множество сценарии в зависимост от датите на подновяване на футболните шампионати на континента.

Оптимистичният сценарий, приет от лидерите на европейския футбол, е местните първенства да приключат до 28 юни (като изключение правят страните с най-ниско класиране в ранглистата на УЕФА, които трябва да излъчат класиране до 21 юни). Финалът на Шампионската лига по предварителен план е изместен за 27 юни, а представителите на турската федерация потвърдиха готовността на Истанбул да бъде домакин на събитието.