БАТЕ с първа купа от 5 години

Отборът на БАТЕ (Борисов) спечели купата на Беларус, след като победи с 1:0 шампиона Динамо (Брест) пред 5000 души във финалния мач. Трофеят бе решен в последната минута на продълженията, след като в редовните 90 двата тима не си вкараха голове.

Мачът премина при поделено надмощие, а в първото продължение БАТЕ доминираше. Във вторите допълнителни 15 минути обаче отборите бяха предпазливи, очаквайки дузпи. Но Закар Волков донесе трофея на БАТЕ след разбъркване в наказателното поле на Динамо и неспасяем удар от 10-ина метра. Трофеят е четвърти в историята и за първи от 2015 година за БАТЕ.

Първенството по футбол на Беларус единствено в Европа не беше спряно или отложено заради пандемията, а в класирането БАТЕ също е лидер и ще се опита да си върне титлата.