Байерн с девета поредна победа в Бундеслигата

Байерн (Мюнхен) надигра с 4:2 Байер (Леверкузен)

Байерн (Мюнхен) записа девета поредна победа в Бундеслигата, след като надигра с 4:2 срещу Байер (Леверкузен),  в мач от 30-ия кръг на германското футболно първенството.

Така баварците поведоха с десет точки пред Борусия (Дортмунд), който по-късно приема Херта.

Двубоят започна повече от добре за домакините от Леверкузен, които поведоха в 9-ата минута с гол на Лукас Аларио.

Радостта им обаче трая малко, а още до почивката Байерн реши всичко в своя полза след попадения на Кингсли Коман в 28-ата минута, Леон Горетцка в 42-ата и Серж Гнабри в 45-ата.

В 65-ата минута Роберт Левандовски вкара четвъртия гол за Байерн и общо 30-ия си в Бундеслигата.

Това бе и негово 44-то попадение във всички турнири през настоящата кампания.

Второто попадение за домакините бе на Флориан Виртц минута преди края.

Други резултати от 30-ия кръг: Айнтрахт - Майнц 0:2, Фортуна - Хофенхайм 2:2 и Лайпциг - Падернборн 1:1.