Хамилтън най-бърз в първата свободна тренировка за сезон 2020

Люис Хамилтън

Сезон номер 70 във Формула 1 започна с близо 4-месечно закъснение заради пандемията от коронавирус.

Шесткратният световен шампион Люис Хамилтън (Великобритания) с "Мерцедес" беше най-бърз в първата свободна тренировка преди неделното състезание за Голямата награда на Австрия на пистата "Шпилберг". Британецът постави най-доброто време на 4.318-километровото трасе - 1:04.816 минути.

Неговият съотборник Валтери Ботас (Финландия) остана втори на 0.356 секунди, а трети се нареди Макс Ферстапен (Холандия) с "Ред Бул" на 0.602 секунди.

В класирането следват Карлос Сайнс (Испания) с "МакЛарън", Серхио Перес (Мексико) с "Рейсинг Пойнт" и Ландо Норис (Великобритания) с "МакЛарън".

Германецът Себастиан Фетел завърши 12-и. За него това е последен сезон с тима на "Ферари".

Себастиан Фетел

Сезонът във Формула 1 трябваше да стартира в средата на март в Австралия, но глобалната пандемия доведе до отлагане или анулиране на първите 10 състезания от календара. Новата програма на стартовете започва с два старта в Австрия (в неделя и на 12 юли), а седмица по-късно е Гран При на Унгария.

Всички състезания се провеждат без публика и при строги санитарни правила.