Гол, асистенция и травма за Гълъбинов в Италия

Андрей Гълъбинов

Националът Андрей Гълъбинов се разписа и направи асистенция при победата на Специя с 5:1 у дома срещу Козенца в среща от 33-ия кръг на италианската втора дивизия.

Българският нападател откри резултата още в шестата минута на двубоя, разписвайки се с глава след пас на Рикардо Маркица.

Гълъбинов подаде на Емануел Гиаси, който се реализира за 2:0 след точно 20 минути игра.

В 30-ата минута българинът се контузи и беше заменен принудително от М'Бала Нзола.

След почивката по-силната игра на домакините продължи и те реализираха още три попадения. Автори на головете станаха Нзола и Джузепе Мастину, който се разписа на два пъти във вратата на Козенца.

Мирко Бручини в 66-ата минута вкара попадение за състава на гостите.

След този успех Специя се намира на четвъртото място в класирането с актив от 53 точки.