Лестър допусна тежка загуба

Доминик Соланке бележи четвъртия гол за Борнемут във вратата на Каспер Шмайхел.

Четвъртият в Англия Лестър загуби с 1:4 при гостуването си на Борнемут в мач от 35-ия кръг на Висшата лига и шансовете му да играе в Шампионската лига през следващия сезон намаляха.

Отборът на Брендън Роджърс водеше на почивката след поредния гол на Джейми Варди.

През втората част обаче "черешките" отбелязаха два гола в рамките на минута и обърнаха мача. Станислас от дузпа и Соланке направиха резултата 2:1. Союнджу пък получи червен картон и остави гостите с човек по-малко. Към края автогол на Джони Еванс и още едно попадение на Соланке доведоха нещата до разгрома.

Лестър след подновяването на първенството записа вече три загуби, три равенства и едва една победа. Ако днес Манчестър Юнайтед победи Саутхемптън на „Олд Трафорд“, "червените дяволи" ще изпреварят шампиона от 2016 г. и ще станат трети.