Беретини на финал в Берлин

Матео Беретини спечели за 73 минути.

Осмият в световната ранглиста на тенисистите Матео Беретини е първият финалист на демонстративния турнир на трева в Берлин.

В клуб „Рот-Вайс“ на централния корт  „Щефи Граф“ италианецът надделя след обрат срещу Роберто Баутиста Агут от Испания с 4:6, 6:3, 10-6. Мачът продължи 73 минути.

В първата част имаше само един пробив. Испанецът го направи за 4:3, когато топката на шампиона от Кицбюел Беретини спря в мрежата. В десетия гейм Баутиста Агут сервираше за спечелване на сета. Съперникът поведе с 40:15, но това не смути шампиона от София през 2016 година и той затвори частта с ас.

Във втория сет Беретини намери своя ритъм. Той проби за 5:3 и след това с лекота изравни частите.

В последвалия дълъг тайбрек Баутиста Агут поведе с 5:3 точки, но до края успя да спечели само още една и италианецът триумфира.

В другия полуфинал се срещат третият в световната ранглиста Доминик Тийм от Австрия и №73 в класацията на АТР Яник Синер от Италия.